0 Comments

Federata e Mjekëve në Evropë” me datë 27 nëntor në qytetin e bukur Malmö-Suedi

  “Federata Europiane e Mjekëve Shqiptarë” mban Konferencën e 10-të më rradhë, e cila bashkon profesionistët mjekësore të diasporës sonë (AMFE) të cilët ndër të tjera kontribuan edhe për sigurimin e vaksinave nga Bashkimi Evropian për vendet shqipfolëse Federata Mjekët Shqiptarë Europë Aurora Dollenberg

0 Comments

Report TV – Filip Caushaj: Vaksinat janë të sigurta, qytetarët të mos frikësohen!

Falenderojme kolegun me fame nderkombtare Prof. Dr. Filip Caushaj per mesazhin drejtuar gjithe pacienteve shqiptare: Vaksinat janë të sigurta, qytetarët të mos frikësohen. Mos Hezitoni ta merrni vakninen! AMFE “We make Medicine” www.amfe-federation.eu ————————————————————————– Report TV – Filip Caushaj: Vaccines are safe, citizens shouldn‘t be afraid! Albanian-American doctor, Filip Caushaj: Safe anti-COVID vaccines, do not […]

0 Comments

Më Datat 24-26 Qeshor u mbajt me sukses Konferenca e IX-të ndërkombtare mjekësore në Bruksel

Më Datat 24-26 Qeshor u mbajt me sukses Konferenca e IX-të ndërkombtare mjekësore në Bruksel (36 Kredite), organizuar nga Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë me mbështetje nga IDEAL e.V dhe në bashkëpunim me Mission of the Republic of Albania to the European Union. Krijimi i urave të bashkëpunimit me drejtuesin për ballkanin perëndimor Z. […]

0 Comments

Mjekja shqiptare në Gjermani bën thirrjen e fortë: Shqipëria të karantinohet totalisht

Mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta Dollenberg, ka bërë thirrje që Shqipëria të karantinohet pasi mutacioni i ri është një sfidë që sipas saj nuk mund të kalohet pa u ndjerë. Në një prononcim për Klan News, ajo u shpreh se në takimin e mjekësisë në diasporë është këshilluar që edhe Shqipëria të ndjekë modelin […]

0 Comments

Doktoresha shqiptare në Gjermani: Ja kur Gjermania po planifikon daljen nga izolimi

Doktoresha Aurora Meta-Dollenberg e cila punon në Hanover të Gjermanisë, ka thënë se nga ana statistikore shihet se ky vend po e përballon mjaftë mirë Koronaviorusin. “Shkalla e vdekshmërisë është 2.5 përqind. Mirëpo kur njerëzit po vdesin ne jemi po aq të prekur pavarësisht shifrave pasi që për ne është qind për qind në dhembshuri. […]

0 Comments

Mjekët shqiptarë letër BE-së, Dollenberg: Vaksinimi, arma e vetme për t’i dhënë fund pandemisë

Federata e Mjekeve Shqiptarë në Evropë i ka dërguar një letër presidentes se Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen dhe ambasadorit Soreca, ku kërkon që Bashkimi Evropian të sigurojë një sasi vaksinash edhe për Shqipërinë. E ftuar në Dita Jonë në A2 CNN mjekja shqiptare në Gjermani, Aurora Meta- Dollenberg thotë se kjo letër është […]

0 Comments

Vaksina anti-COVID Pfizer, mjekja: Në Gjermani do të fillojë shpërndarja nga janari 2021! Do jetë falas

Një lajm i mirë vjen nga Gjermania ku do të fillojë dhe vaksinimi i popullatës ndaj koronavirusit. Këtë e konfirmon dhe Kryetarja e Federatës së Mjekëve të Europës, Aurora Dollenberg teksa thotë se do të përdoret vaksina e prodhuar nga kompania BioNTECH, Pfizer. Ajo ishte e ftuar në emisionin Repolitix mbrmjen e sotme dhe shpjegoi hapat […]

0 Comments

Pezullimi i Astrazeneca-s në Gjermani, Dollenberg: Pasojat janë katastrofike

Gjermania ka pezulluar përdorimin e vaksinës AstraZeneca deri të martën e ardhshme, pas rasteve që kanë zhvilluar trombozë dhe mpiksje gjaku. E ftuar në “Dita jonë”, mjekja Aurora Meta Dollenberg tha se në 1.6 milionë të vaksinuar, vetëm 7 raste kanë pësuar mpiksje gjaku. Sipas saj, kjo masë është e përkohshme për të cilën është […]

0 Comments

Federata e Mjekëve ne Europe mban me date 13.Mars “Konferencen e VIII-te Internacionale”

Te nderuar Koleg/e, I nderuar Pacient/e shqiptare, Ne kushtet e rritjes se vdekshmerise dhe ecurive te renda sidomos tek moshat e reja me Covid-19, Federata e Mjekëve ne Europe mban me date 13.Mars “Konferencen e VIII-te Internacionale” te akredituar me 7 pike ne gjermani. Join Zoom: https://zoom.us/j/96716515089 Qellimi i Mjekeve specialiste eshte konsolidimi i te […]